Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Chewbacca

Reklama
Dabing postavy: žádný
Chewbacca (Žvejkal nebo Chewie, jak byl znám mezi svými přáteli) byl legendární Wookiee z Kashyyyku a kopilot lodi Hana Sola Millennium Falconu. Byl synem Attichitcuka, manželem Mallatobuck a otcem Lumpawarooa, bratrem Tarffula. Chewbacca nosil jméno antického wookieeského hrdiny, velkého Baccy, prvního z náčelníků Kashyyyku, a stvořitele čepele, která udržovala hierarchii mezi Wookieei. Toto jméno Chewbaccu umisťovalo do řady šlechticů, kvůli čemu měl další starosti během své role v Bitvě o Kashyyyk během Klonových válek a během Galaktické občanské války.

Svou statečnost během Klonových válek pokázal na trandoshanském měsíci Wasskah, kde jako spolukořist pomohl utéct Jediským padawanům Ahsoce Tano, O-Merovi a Jinxovi před nenasitnými trandoshanskými lovci, stejně jako Yodovi na konci Klonových Válek z jeho domovské planety Kashyyyk.

Chewbaccu ve filmech Star Wars ztvárnil anglicko-americký herec Peter Mayhew. Dá se s klidným svědomím říci, že to on je srdcem a duší Chewbacci.

Další informace na české Star Wars wikipedii »
Ohodnoťte postavu:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
5 hlasů
9 hvězd
2 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
0 hlasů
6 hvězd
1 hlas
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
1 hlas
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů