Druhá série Mandaloriana má datum premiéry!
Druhá série Mandaloriana získává první oficiální trailer! No fakt! více »
Druhá série Mandaloriana má datum premiéry!
The Mandalorian se před rokem se svou 1. sérií dočkal zasloužené chvály a pozornosti diváků (ČSFD 85%), není tedy divu, že se okamžitě potvrdila druhá série. Rok uběhl celkem rychle a my se můžeme těšit na konkrétní datum, které si označíme v kalendáři více »
The Sims 4 se dočká expanze Star Wars: Journey to Batuu
Pravděpodobně znáte sérii The Sims a její poslední vydaný díl. The Sims 4, šest let stará hra, jejíž náplní je stavba domků a následné starání se o jejich obyvatele, Simíků. Právě tato hra se dočká dalšího rozšíření do řady, které je plně věnované Star Wars tématice. více »
Star Wars Squadrons a LEGO Star Wars: The Skywalker Saga na Gamescomu
Dnes začíná čtyřdenní videoherní akce s názvem Gamescom 2020. Jedná se o největší herní konferenci na světě, která v podstatě konkuruje akcím jako je E3. Letošní ročník se koná kompletně virtuálně a tudíž každý z vás může vidět nově zveřejněné herní trailery více »
Nový seriál Star Wars: The Bad Batch vyjde na Disney+ v roce 2021
Během příštího roku 2021 se můžeme těšit na vydání dalšího animovaného seriálu ze světa Star Wars, který bude dostupný přes streamovací službu Disney+. Tentokrát se jmenuje Star Wars: The Bad Batch. A o čem, že bude? více »

Chewbacca

Reklama
Dabing postavy: žádný
Chewbacca (Žvejkal nebo Chewie, jak byl znám mezi svými přáteli) byl legendární Wookiee z Kashyyyku a kopilot lodi Hana Sola Millennium Falconu. Byl synem Attichitcuka, manželem Mallatobuck a otcem Lumpawarooa, bratrem Tarffula. Chewbacca nosil jméno antického wookieeského hrdiny, velkého Baccy, prvního z náčelníků Kashyyyku, a stvořitele čepele, která udržovala hierarchii mezi Wookieei. Toto jméno Chewbaccu umisťovalo do řady šlechticů, kvůli čemu měl další starosti během své role v Bitvě o Kashyyyk během Klonových válek a během Galaktické občanské války.

Svou statečnost během Klonových válek pokázal na trandoshanském měsíci Wasskah, kde jako spolukořist pomohl utéct Jediským padawanům Ahsoce Tano, O-Merovi a Jinxovi před nenasitnými trandoshanskými lovci, stejně jako Yodovi na konci Klonových Válek z jeho domovské planety Kashyyyk.

Chewbaccu ve filmech Star Wars ztvárnil anglicko-americký herec Peter Mayhew. Dá se s klidným svědomím říci, že to on je srdcem a duší Chewbacci.

Další informace na české Star Wars wikipedii »
Ohodnoťte postavu:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
5 hlasů
9 hvězd
2 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
0 hlasů
6 hvězd
1 hlas
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
1 hlas
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů