Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Chewbacca

Reklama
Dabing postavy: žádný
Chewbacca (Žvejkal nebo Chewie, jak byl znám mezi svými přáteli) byl legendární Wookiee z Kashyyyku a kopilot lodi Hana Sola Millennium Falconu. Byl synem Attichitcuka, manželem Mallatobuck a otcem Lumpawarooa, bratrem Tarffula. Chewbacca nosil jméno antického wookieeského hrdiny, velkého Baccy, prvního z náčelníků Kashyyyku, a stvořitele čepele, která udržovala hierarchii mezi Wookieei. Toto jméno Chewbaccu umisťovalo do řady šlechticů, kvůli čemu měl další starosti během své role v Bitvě o Kashyyyk během Klonových válek a během Galaktické občanské války.

Svou statečnost během Klonových válek pokázal na trandoshanském měsíci Wasskah, kde jako spolukořist pomohl utéct Jediským padawanům Ahsoce Tano, O-Merovi a Jinxovi před nenasitnými trandoshanskými lovci, stejně jako Yodovi na konci Klonových Válek z jeho domovské planety Kashyyyk.

Chewbaccu ve filmech Star Wars ztvárnil anglicko-americký herec Peter Mayhew. Dá se s klidným svědomím říci, že to on je srdcem a duší Chewbacci.

Další informace na české Star Wars wikipedii »
Ohodnoťte postavu:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
5 hlasů
9 hvězd
2 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
0 hlasů
6 hvězd
1 hlas
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
1 hlas
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů