Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Anakin Skywalker

Reklama
Dabing postavy: Matt Lanter
Anakin Skywalker sloužil Galaktické Republice jako rytíř Jedi, poté sloužil Galaktickému Impériu jako Sithský pán Darth Vader. Narodil se Shmi Skywalkerové. Později se tajně oženil se senátorkou Padmé Amidalou a stal se otcem dvou dětí. Luka Skywalkera a Leiy Organy Solo. Byl to praotec Bena Skywalkera, Jainy, Jacena a Anakina Solo, také praděd Allamyi. Předek Nat, Kol a Cade Skywalkera. Ačkoli se později chtěl stát osobou vládnoucí galaxii, Skywalker pocházel z bídy. První roky života strávil na Tatooine se svou matkou jako otrok. V roce 32 BBY potkal Skywalker mistra Jedi Qui-Gon Jinna. Svobodu získal díky Qui-Gonovi, který se vsadil, zdali Anakin vyhraje závod Boonta Eve. Vyhrál. Skywalker odešel s Jinnem a opustil Tatooine, ačkoli byl znepokojený, že musí opustit matku, která otrokem zůstala. Skywalker zahrál důležitou roli v Bivě o Naboo, zničil droidí ovládací stanici nehledě na svůj mladý věk. Chvíli poté se přidal k Řádu Jedi a stal se padawanem Obi-Wana Kenobiho. Věřilo se (a vskutku byl), že je Skywalker Vyvolený, jak se říkalo v Jediském Proroctví, jediný, kdo může přinést rovnováhu Síly zničením Sithů. To byl důvod, proč se Nejvyšší Rada Jediů rozhodla neuposlechnout Jediský Kodex a začala s jeho tréninkem. Anakin bojoval se svým mistrem v Klonových Válkách. Stal se rytířem Jedi ve 22 BBY a vzal Ahsoku Tano za svou učednici. V celém konfliktu se Skywalker stal ikonou publicity, známý jako “Hrdina beze strachu“. Skywalker a Kenobi navzdory tomu, že již nebyli učedník a mistr, získali uznání impozantního páru.

Další informace na české Star Wars wikipedii »
Ohodnoťte postavu:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
20 hlasů
9 hvězd
8 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
1 hlas
5 hvězd
1 hlas
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
2 hlasy
2 hvězdy
4 hlasy
1 hvězda
1 hlas