Hlavní informace o Star Wars Squadrons
Star Wars Squadrons se zjevilo v prakticky celé své kráse. Směrodatným se stal nový gameplay trailer, který si vzal na starost představení celé hry. Dozvěděli jsme se prakticky všechny důležité informace, proč si hru (ne)koupit. Pojďme se na ně mrknout. více »
Project Maverick odhalen!
Vzhledem ke skutečnostem, ke kterým dochází v poslední době na většině území Ameriky, odkládaly se některá oznámení her, filmů, nebo seriálů. Jedním takovým oznámením bylo i odhalení tajemného Projektu Maverick. více »
Dočkáme se dvou nových Star Wars her. Jedna exkluzivně pro VR
Studio ILMxLAB, kteří mají na kontě třídílnou minisérii z prostředí Vaderova hradu, se pochlubilo novým projektem pro virtuální realitu. Jedná se o akční adventuru, která ponese název Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge. více »
Posunutí představení éry "Vysoké Republiky" na rok 2021
Na rozdíl od Mandaloriana, kterému by měla druhá série vyjít už letos na podzim, na jiný projekt Star Wars si budeme muset počkat. Řeč je o The High Republic, neboli Vysoké republice. Tato událost bude vyprávěna skrze různé sdělovací prostředky, jako jsou hry, komiksy, knihy, nebo filmy a seriály. více »
Výročí premiéry Star Wars: Nová Naděje
25. květen je významným a Silou prosáklý den.Je to způsobeno tím, že si ho po světě fanoušci připomínají jako den, kdy měla v kině premiéru vesmírná fantasy, která dala vzniknout jednomu z nejznámějších vesmírných dobrodružství.  více »

Anakin Skywalker

Reklama
Dabing postavy: Matt Lanter
Anakin Skywalker sloužil Galaktické Republice jako rytíř Jedi, poté sloužil Galaktickému Impériu jako Sithský pán Darth Vader. Narodil se Shmi Skywalkerové. Později se tajně oženil se senátorkou Padmé Amidalou a stal se otcem dvou dětí. Luka Skywalkera a Leiy Organy Solo. Byl to praotec Bena Skywalkera, Jainy, Jacena a Anakina Solo, také praděd Allamyi. Předek Nat, Kol a Cade Skywalkera. Ačkoli se později chtěl stát osobou vládnoucí galaxii, Skywalker pocházel z bídy. První roky života strávil na Tatooine se svou matkou jako otrok. V roce 32 BBY potkal Skywalker mistra Jedi Qui-Gon Jinna. Svobodu získal díky Qui-Gonovi, který se vsadil, zdali Anakin vyhraje závod Boonta Eve. Vyhrál. Skywalker odešel s Jinnem a opustil Tatooine, ačkoli byl znepokojený, že musí opustit matku, která otrokem zůstala. Skywalker zahrál důležitou roli v Bivě o Naboo, zničil droidí ovládací stanici nehledě na svůj mladý věk. Chvíli poté se přidal k Řádu Jedi a stal se padawanem Obi-Wana Kenobiho. Věřilo se (a vskutku byl), že je Skywalker Vyvolený, jak se říkalo v Jediském Proroctví, jediný, kdo může přinést rovnováhu Síly zničením Sithů. To byl důvod, proč se Nejvyšší Rada Jediů rozhodla neuposlechnout Jediský Kodex a začala s jeho tréninkem. Anakin bojoval se svým mistrem v Klonových Válkách. Stal se rytířem Jedi ve 22 BBY a vzal Ahsoku Tano za svou učednici. V celém konfliktu se Skywalker stal ikonou publicity, známý jako “Hrdina beze strachu“. Skywalker a Kenobi navzdory tomu, že již nebyli učedník a mistr, získali uznání impozantního páru.

Další informace na české Star Wars wikipedii »
Ohodnoťte postavu:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
20 hlasů
9 hvězd
8 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
1 hlas
5 hvězd
1 hlas
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
2 hlasy
2 hvězdy
4 hlasy
1 hvězda
1 hlas