Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Anakin Skywalker

Reklama
Dabing postavy: Matt Lanter
Anakin Skywalker sloužil Galaktické Republice jako rytíř Jedi, poté sloužil Galaktickému Impériu jako Sithský pán Darth Vader. Narodil se Shmi Skywalkerové. Později se tajně oženil se senátorkou Padmé Amidalou a stal se otcem dvou dětí. Luka Skywalkera a Leiy Organy Solo. Byl to praotec Bena Skywalkera, Jainy, Jacena a Anakina Solo, také praděd Allamyi. Předek Nat, Kol a Cade Skywalkera. Ačkoli se později chtěl stát osobou vládnoucí galaxii, Skywalker pocházel z bídy. První roky života strávil na Tatooine se svou matkou jako otrok. V roce 32 BBY potkal Skywalker mistra Jedi Qui-Gon Jinna. Svobodu získal díky Qui-Gonovi, který se vsadil, zdali Anakin vyhraje závod Boonta Eve. Vyhrál. Skywalker odešel s Jinnem a opustil Tatooine, ačkoli byl znepokojený, že musí opustit matku, která otrokem zůstala. Skywalker zahrál důležitou roli v Bivě o Naboo, zničil droidí ovládací stanici nehledě na svůj mladý věk. Chvíli poté se přidal k Řádu Jedi a stal se padawanem Obi-Wana Kenobiho. Věřilo se (a vskutku byl), že je Skywalker Vyvolený, jak se říkalo v Jediském Proroctví, jediný, kdo může přinést rovnováhu Síly zničením Sithů. To byl důvod, proč se Nejvyšší Rada Jediů rozhodla neuposlechnout Jediský Kodex a začala s jeho tréninkem. Anakin bojoval se svým mistrem v Klonových Válkách. Stal se rytířem Jedi ve 22 BBY a vzal Ahsoku Tano za svou učednici. V celém konfliktu se Skywalker stal ikonou publicity, známý jako “Hrdina beze strachu“. Skywalker a Kenobi navzdory tomu, že již nebyli učedník a mistr, získali uznání impozantního páru.

Další informace na české Star Wars wikipedii »
Ohodnoťte postavu:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
20 hlasů
9 hvězd
8 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
1 hlas
5 hvězd
1 hlas
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
2 hlasy
2 hvězdy
4 hlasy
1 hvězda
1 hlas