Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Mark Hamill

Reklama
Mark Hamill (narozen v Oaklandu, Kalifornii; 25. 09. 1951) je herec, který je nejvíce známý pro svou roli rytíře Jedi Luka Skywalkera v originální trilogii Hvězdných válek.
Kromě toho také daboval animovaný seriál Batman: The Animated Series, kde propůjčil svůj hlas Jokerovi. Tak tomu učinil i ve hrách Batman Vengeance (Batman: Pomsta), Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City a v MMORPG DC Universe.

Hamillova kariéra po Hvězdných válkách byla spojená hlavně s nízko-rozpočtovými scifi filmy. Poté se dal rovnou na videohry, kde prorazil. Kromě toho byl ale také úspěšný na Brodwayi a také se uplatnil jako tvůrce komiksů.

Další informace na české Star Wars wikipedii »