Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Dave Filoni

Reklama
Je skalním fanouškem světa Star Wars. Režírováním animovaného filmu Star Wars: Klonové války v produkci Lucasfilm Animation si Filoni splnil svůj dávný sen. Filoni dohlížel jak na výrobu tohoto nového příběhů z vesmíru Star Wars, tak na samostatné série seriálu. Filoni přešel do Lucasfilm Animation z úspěšné fantastické série studia Nickelodeon Avatar: The Last Airbender. Filoni se na této sérii podílel jako režisér i tvůrce, který se svět této divácky úspěšné série dále aktivně rozvíjí. Filoni svou kariéru u animovaného filmu zahájil jako asistent režie seriálu Tatík Hill a spol., který vytvořili Mike Judge a Greg Daniels ze společnosti Film Roman. Ve Film Roman byl Filoni i asistentem režie na seriálech Mission Hill a Obloukovi, které se následně promítaly na kanálu WB. Odtud odešel do Walt Disney Television Animation, kde se různými způsoby podílel na seriálech Teamo Supremo, Kim Possible, Dave the Barbarian a Lilo & Stitch.

Další informace na české Star Wars wikipedii »