Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Dave Filoni

Reklama
Je skalním fanouškem světa Star Wars. Režírováním animovaného filmu Star Wars: Klonové války v produkci Lucasfilm Animation si Filoni splnil svůj dávný sen. Filoni dohlížel jak na výrobu tohoto nového příběhů z vesmíru Star Wars, tak na samostatné série seriálu. Filoni přešel do Lucasfilm Animation z úspěšné fantastické série studia Nickelodeon Avatar: The Last Airbender. Filoni se na této sérii podílel jako režisér i tvůrce, který se svět této divácky úspěšné série dále aktivně rozvíjí. Filoni svou kariéru u animovaného filmu zahájil jako asistent režie seriálu Tatík Hill a spol., který vytvořili Mike Judge a Greg Daniels ze společnosti Film Roman. Ve Film Roman byl Filoni i asistentem režie na seriálech Mission Hill a Obloukovi, které se následně promítaly na kanálu WB. Odtud odešel do Walt Disney Television Animation, kde se různými způsoby podílel na seriálech Teamo Supremo, Kim Possible, Dave the Barbarian a Lilo & Stitch.

Další informace na české Star Wars wikipedii »