Nový seriál Star Wars: The Bad Batch vyjde na Disney+ v roce 2021
Během příštího roku 2021 se můžeme těšit na vydání dalšího animovaného seriálu ze světa Star Wars, který bude dostupný přes streamovací službu Disney+. Tentokrát se jmenuje Star Wars: The Bad Batch. A o čem, že bude? více »
Hlavní informace o Star Wars Squadrons
Star Wars Squadrons se zjevilo v prakticky celé své kráse. Směrodatným se stal nový gameplay trailer, který si vzal na starost představení celé hry. Dozvěděli jsme se prakticky všechny důležité informace, proč si hru (ne)koupit. Pojďme se na ně mrknout. více »
Project Maverick odhalen!
Vzhledem ke skutečnostem, ke kterým dochází v poslední době na většině území Ameriky, odkládaly se některá oznámení her, filmů, nebo seriálů. Jedním takovým oznámením bylo i odhalení tajemného Projektu Maverick. více »
Dočkáme se dvou nových Star Wars her. Jedna exkluzivně pro VR
Studio ILMxLAB, kteří mají na kontě třídílnou minisérii z prostředí Vaderova hradu, se pochlubilo novým projektem pro virtuální realitu. Jedná se o akční adventuru, která ponese název Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge. více »
Posunutí představení éry "Vysoké Republiky" na rok 2021
Na rozdíl od Mandaloriana, kterému by měla druhá série vyjít už letos na podzim, na jiný projekt Star Wars si budeme muset počkat. Řeč je o The High Republic, neboli Vysoké republice. Tato událost bude vyprávěna skrze různé sdělovací prostředky, jako jsou hry, komiksy, knihy, nebo filmy a seriály. více »

Dave Filoni

Reklama
Je skalním fanouškem světa Star Wars. Režírováním animovaného filmu Star Wars: Klonové války v produkci Lucasfilm Animation si Filoni splnil svůj dávný sen. Filoni dohlížel jak na výrobu tohoto nového příběhů z vesmíru Star Wars, tak na samostatné série seriálu. Filoni přešel do Lucasfilm Animation z úspěšné fantastické série studia Nickelodeon Avatar: The Last Airbender. Filoni se na této sérii podílel jako režisér i tvůrce, který se svět této divácky úspěšné série dále aktivně rozvíjí. Filoni svou kariéru u animovaného filmu zahájil jako asistent režie seriálu Tatík Hill a spol., který vytvořili Mike Judge a Greg Daniels ze společnosti Film Roman. Ve Film Roman byl Filoni i asistentem režie na seriálech Mission Hill a Obloukovi, které se následně promítaly na kanálu WB. Odtud odešel do Walt Disney Television Animation, kde se různými způsoby podílel na seriálech Teamo Supremo, Kim Possible, Dave the Barbarian a Lilo & Stitch.

Další informace na české Star Wars wikipedii »