Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Scipio

Reklama
Planeta Scipio patřila do světů Galaktického jádra.

Původně byla domovem kultury válečníků, jejíž vliv je stále patrný na stylu oblékání nynějších obyvatel, který napodobuje brnění. Místní také užívají tetování, která jim pomáhají mezi sebou odlišovat společenské statuty.

Ještě před vypuknutím Klonových válek se planeta stala důležitým světem pro Galaktickou Republiku, protože se byla jednou z centrálních planet Mezigalaktického Bankovního klanu. Tento komerční spolek postavil na Scipiu masivní trezory, ve kterých byly pečlivě střeženy všechny bankovní zisky.

Další informace na české Star Wars wikipedii »