Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Scipio

Reklama
Planeta Scipio patřila do světů Galaktického jádra.

Původně byla domovem kultury válečníků, jejíž vliv je stále patrný na stylu oblékání nynějších obyvatel, který napodobuje brnění. Místní také užívají tetování, která jim pomáhají mezi sebou odlišovat společenské statuty.

Ještě před vypuknutím Klonových válek se planeta stala důležitým světem pro Galaktickou Republiku, protože se byla jednou z centrálních planet Mezigalaktického Bankovního klanu. Tento komerční spolek postavil na Scipiu masivní trezory, ve kterých byly pečlivě střeženy všechny bankovní zisky.

Další informace na české Star Wars wikipedii »