Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Maridun

Reklama
Maridun byla travnatá a zaledněná planeta, domov amaninské rasy. byla bez povšimnutí mnoho let a byla považována za útočiště těch, kteří vědí o její existenci. Planeta též sloužila jako útočiště pro Lurmeny, kteří se snažili uniknout Klonovým válkám, stejně tak to bylo místo, kam přišel Lok Durd testovat novou zbraň Konfederace. Planeta byla oficiálně objevena až Galaktickou říší kolem roku 11 BBY, kdy se s ní spojili Amaninové. Říše pak vytvořila několik těžařských kolonií na planetě a potom, co snížila svou přítomnost v tomto sektoru, se sem nastěhovali Huttové a zotročili velkou část planety.

Další informace na české Star Wars wikipedii »