Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Hrabě Dooku

Reklama
Dabing postavy: Corey Burton
Dooku byl mistr Jedi, který spadl k Temné straně Síly a stal se Temným pánem ze Sithu, známým jako Darth Tyranus. Narodil se na planetě Serenno, byl dědicem nesmírného bohatsví a šlechtického titulu Hrabě. Dooku byl sebrán Řádem Jedi a jako dítě se stal učedníkem Thame Ceruliana. Jako Rytíř Jedi vzal Qui-Gona Jinna jako svého prvního Padawana, později trénoval Komari Vosu. Dooku byl respektovaný učitel v Chrámu Jediů a jeden z nejproslulejších Mistrů meče v Galaxii. Jedině mistři Yoda a Mace Windu se s ním mohli rovnat v boji.

Dooku stávil přibližně sedmdesát let jako Jedi, ale katastrofální Bitva na Galidraanu zatřásla s jeho vírou v Řád Jedi a Galaktickou Republiku. Spadl pod vliv senátora Palpatina z Naboo a Řád opustil. Po zjištění, že senátor Palpatine byl tajný Sithský pán Darth Sidious, se Dooku obrátil k Temné straně a stal se Temným pánem ze Sithu také, nahradil tak mrtvého Darth Maula jako Sidousův druhý učedník.

Další informace na české Star Wars wikipedii »
Ohodnoťte postavu:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
10 hlasů
9 hvězd
3 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
3 hlasy
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů