Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Hrabě Dooku

Reklama
Dabing postavy: Corey Burton
Dooku byl mistr Jedi, který spadl k Temné straně Síly a stal se Temným pánem ze Sithu, známým jako Darth Tyranus. Narodil se na planetě Serenno, byl dědicem nesmírného bohatsví a šlechtického titulu Hrabě. Dooku byl sebrán Řádem Jedi a jako dítě se stal učedníkem Thame Ceruliana. Jako Rytíř Jedi vzal Qui-Gona Jinna jako svého prvního Padawana, později trénoval Komari Vosu. Dooku byl respektovaný učitel v Chrámu Jediů a jeden z nejproslulejších Mistrů meče v Galaxii. Jedině mistři Yoda a Mace Windu se s ním mohli rovnat v boji.

Dooku stávil přibližně sedmdesát let jako Jedi, ale katastrofální Bitva na Galidraanu zatřásla s jeho vírou v Řád Jedi a Galaktickou Republiku. Spadl pod vliv senátora Palpatina z Naboo a Řád opustil. Po zjištění, že senátor Palpatine byl tajný Sithský pán Darth Sidious, se Dooku obrátil k Temné straně a stal se Temným pánem ze Sithu také, nahradil tak mrtvého Darth Maula jako Sidousův druhý učedník.

Další informace na české Star Wars wikipedii »
Ohodnoťte postavu:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
10 hlasů
9 hvězd
3 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
3 hlasy
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů