Hlavní informace o Star Wars Squadrons
Star Wars Squadrons se zjevilo v prakticky celé své kráse. Směrodatným se stal nový gameplay trailer, který si vzal na starost představení celé hry. Dozvěděli jsme se prakticky všechny důležité informace, proč si hru (ne)koupit. Pojďme se na ně mrknout. více »
Project Maverick odhalen!
Vzhledem ke skutečnostem, ke kterým dochází v poslední době na většině území Ameriky, odkládaly se některá oznámení her, filmů, nebo seriálů. Jedním takovým oznámením bylo i odhalení tajemného Projektu Maverick. více »
Dočkáme se dvou nových Star Wars her. Jedna exkluzivně pro VR
Studio ILMxLAB, kteří mají na kontě třídílnou minisérii z prostředí Vaderova hradu, se pochlubilo novým projektem pro virtuální realitu. Jedná se o akční adventuru, která ponese název Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge. více »
Posunutí představení éry "Vysoké Republiky" na rok 2021
Na rozdíl od Mandaloriana, kterému by měla druhá série vyjít už letos na podzim, na jiný projekt Star Wars si budeme muset počkat. Řeč je o The High Republic, neboli Vysoké republice. Tato událost bude vyprávěna skrze různé sdělovací prostředky, jako jsou hry, komiksy, knihy, nebo filmy a seriály. více »
Výročí premiéry Star Wars: Nová Naděje
25. květen je významným a Silou prosáklý den.Je to způsobeno tím, že si ho po světě fanoušci připomínají jako den, kdy měla v kině premiéru vesmírná fantasy, která dala vzniknout jednomu z nejznámějších vesmírných dobrodružství.  více »

Hrabě Dooku

Reklama
Dabing postavy: Corey Burton
Dooku byl mistr Jedi, který spadl k Temné straně Síly a stal se Temným pánem ze Sithu, známým jako Darth Tyranus. Narodil se na planetě Serenno, byl dědicem nesmírného bohatsví a šlechtického titulu Hrabě. Dooku byl sebrán Řádem Jedi a jako dítě se stal učedníkem Thame Ceruliana. Jako Rytíř Jedi vzal Qui-Gona Jinna jako svého prvního Padawana, později trénoval Komari Vosu. Dooku byl respektovaný učitel v Chrámu Jediů a jeden z nejproslulejších Mistrů meče v Galaxii. Jedině mistři Yoda a Mace Windu se s ním mohli rovnat v boji.

Dooku stávil přibližně sedmdesát let jako Jedi, ale katastrofální Bitva na Galidraanu zatřásla s jeho vírou v Řád Jedi a Galaktickou Republiku. Spadl pod vliv senátora Palpatina z Naboo a Řád opustil. Po zjištění, že senátor Palpatine byl tajný Sithský pán Darth Sidious, se Dooku obrátil k Temné straně a stal se Temným pánem ze Sithu také, nahradil tak mrtvého Darth Maula jako Sidousův druhý učedník.

Další informace na české Star Wars wikipedii »
Ohodnoťte postavu:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
10 hlasů
9 hvězd
3 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
3 hlasy
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů