Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Generál Grievous

Reklama
Dabing postavy: Matthew Wood
Grievous, narozen jako Qymaen jai Sheelal byl kyborgský nejvyšší velitel droidích armád Konfederace nezávislých systémů po většinu Klonových válek. Grievous byl původně Khaleesh z planety Kalee, kdy prožil svůj ranný život. Během Kaleeshského konfliktu proti Hukům se Qymaen rychle naučil umění války. Pro svůj lid se stal téměř bohem. S pomocí své elity donutil Huky opustit Kalee a poté napadl jejich rodný svět a Huky si podrobil. Ti se obrátili na Galaktickou Republiku pro pomoc a Kaleeshové byly Jedii donuceni vrátit se na jejich vlastní svět, opuštěni v hladomoru. Zoufalý pomoci svému lidu vzal Grievous práci vymahače pro Intergalaktický bankovní klan. Po zjištění, že Hukové zaútočili na Kalee vedl domácí k získání pomsty. Sjednal spojenectví s hlavou Konfederace hrabětem Dookuem. Byl však zrazen a do jeho raketoplánu byla nastražena bomba. Grievous přežil a tak mohla být zosnována poslední část plánu - Grievous byl zrekonstruován jako kyborg. Tím získal Dooku potenciální zbraň pro užití v blížící se válce, kterou Dooku osnoval proti Republice.

Další informace na české Star Wars wikipedii »
Ohodnoťte postavu:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
8 hlasů
9 hvězd
5 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
2 hlasy
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
1 hlas