Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Generál Grievous

Reklama
Dabing postavy: Matthew Wood
Grievous, narozen jako Qymaen jai Sheelal byl kyborgský nejvyšší velitel droidích armád Konfederace nezávislých systémů po většinu Klonových válek. Grievous byl původně Khaleesh z planety Kalee, kdy prožil svůj ranný život. Během Kaleeshského konfliktu proti Hukům se Qymaen rychle naučil umění války. Pro svůj lid se stal téměř bohem. S pomocí své elity donutil Huky opustit Kalee a poté napadl jejich rodný svět a Huky si podrobil. Ti se obrátili na Galaktickou Republiku pro pomoc a Kaleeshové byly Jedii donuceni vrátit se na jejich vlastní svět, opuštěni v hladomoru. Zoufalý pomoci svému lidu vzal Grievous práci vymahače pro Intergalaktický bankovní klan. Po zjištění, že Hukové zaútočili na Kalee vedl domácí k získání pomsty. Sjednal spojenectví s hlavou Konfederace hrabětem Dookuem. Byl však zrazen a do jeho raketoplánu byla nastražena bomba. Grievous přežil a tak mohla být zosnována poslední část plánu - Grievous byl zrekonstruován jako kyborg. Tím získal Dooku potenciální zbraň pro užití v blížící se válce, kterou Dooku osnoval proti Republice.

Další informace na české Star Wars wikipedii »
Ohodnoťte postavu:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
8 hlasů
9 hvězd
5 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
2 hlasy
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
1 hlas